Y - Open, zapsaný spolek
yopen.cz
  >>     Naše akce  |

Naše akce

Vloženo: 23. 8. 2011 13:22

Summer Camp 2011

SummerCamp2011_334.jpgObčanské sdružení Y – Open pořádalo v létě již šestý ročník Summer campu v Doksech s nabídkou dopolední výuky angličtiny a dalšího bohatého kulturního i sportovního programu.
summer_camp_2011_068.jpg

Tábora se zúčastnily rodiny s dětmi, studenti i starší účastníci v babičkovském a dědečkovském věku. Učit angličtinu a pomoci s programem přijela k našemu českému organizačnímu týmu i parta dobrovolníků - Američanů z Michiganu. Díky štědré finanční pomoci nadace Slunce pro všechny se podařilo integrovat také několik těžce hendikepovaných dětí a mládeže s jejich osobními asistenty, kteří jinak nemají možnost účasti na podobné prázdninové akci se zdravými účastníky . Byli zde přirozenou součástí přátelského společenství. Během dopolední výuky angličtiny mohli rodiče své malé děti svěřit hodným chůvám, starší děti měly také svojí anglickou skupinku společně s americkými dětmi.

Odpoledne organizátoři nabízeli výlety např. na hrad Bezděz, plavbu parníkem po Máchově jezeře, karneval, grilování, nedělní křesťanský program, zajímavé workshopy, při nichž bylo možné si např. vlastoručně vytvořit bižuterii z Fima nebo vitráž, hudební večery s vytvořenou táborovou kapelou z účastníků a nepřetržitou možností komunikace s přáteli v angličtině. Také díky vstřícnému a ochotnému personálu Hotelu Kamýk se prázdninový týden velmi vydařil a tak to vypadá, že příští rok pojedeme zas.

autor: Jana Běťáková
Zpět <<